1.

Drevorezba

V drevorezbe sa špecializujeme na zdobenie a výrobu dvierok na kuchynské linky, truhlice, dvere, obklady krbov, zrkadlá atď. Drevo je nevýslovne krásny materiál, z ktorého neustále vyžaruje magická životodárna energia. Je to najlepší rezonátor tejto energie, čo sa využíva hlavne pri výrobe hudobných nástrojov a je až hriešne nevyužiť túto energiu v prospech svojho fyzického a duševného zdravia aj iným spôsobom.

Drevorezba dodá drevu neopakovateľný nádych a  transcendentálny rozmer. Takto upravené drevo mnohonásobne zvyšuje svoju rezonančnú schopnosť a dokáže navodiť neopakovateľnú atmosféru  a v neposlednej rade aj pozitívne ovplyvňovať zdravie a myslenie človeka. Rezbár alebo programátor stroja vkladá pri svojej práci svoje myšlienky a pocity pri tvorbe, kroré potom daný zdobený predmet preberie a neustále vyžaruje a tým ovplyvňuje našu náladu myšlienky, zdravie atď.

Na rozdiel od starožitností nové výrobky sú schopné túto energiu vyžarovať ešte panensky čisto bez nabaleného balastu od iných užívaťeľov. Toto už dávno objavili naši predkovia a túto energiu radi využívali pri zdobení svojich príbytkov, krojov, keramiky, dreva atď. V zhone  života sme pozabudli na toto posolstvo a preto sa skromne znovu snažíme ponúknuť  ho ľuďom, ktorým chýba tento rozmer a pociťujú potrebu tejto vibrácie, či už pre svoje zdravie, náladu alebo prosto ľudské  potešenie.

Ukážka ručnej drevorezby.

 
 
 
Ukážka rezby pred dokončením.
 
Ukážka výroby pažby.
Ukážka možností ručnej drevorezby pri výzdobe pažby.

Ukážka drevorezby pomocou CNC stroja.

Pomocou CNC strojov je možné pripraviť zaujímavé vzory, tvary a výrezy na najrôznejšie drevené, plastové aj kovové materiály.

 

3D opracovanie dreva

 

Dverová výplň 3D opracovanie

 

 

 

 

 
drevorezba
 
drevorezba
 

 

Ukážka zdobenia dverí botníka

 

Ukážka 3D opracovania dreva

 

 

Ukážka zdobenia kuchyňských dvierok

 

 

 

 

Ukážka zdobenia rámov obrazov

 

 

 

Drevený pútač s názvom firmy.

 

Fotografia spracovaná v BOB ARTE a následne vyrezaná na CNC stroji.

 

Ukážka spracovania reliéfu v BOB ARTE a následne vyrezanie CNC strojom.

 

Ukážka spracovania reliéfu v BOB ARTE a následne vyrezanie CNC strojom.